Stent takılacak hastalar nasıl hazırlanır?

Stent takılacak hastalar nasıl hazırlanır? Stent takılacak hastaların operasyondan önce mutlaka sigarayı bırakmış olmaları istenmektedir. Stent takılacak hastalar nasıl hazırlanır? Hastanın operasyondan en az 15 gün öncesinden başlayarak sigara içmemesi tavsiye edilir. Böylece operasyonun çok daha olumlu biçimde sonuçlanması sağlanır. Operasyon sonrası da sigara içilmesi uygun görülmemektedir. Çünkü hastanın sigaraya devam etmesi halinde iyileşme süreci uzayacak ve ilerleyen dönemlerde aynı sorunlar tekrarlanacaktır.

Stent takılacak hastalar nasıl hazırlanır? Kişinin fazla kilolarından kurtulması büyük önem taşımaktadır. Hasta bekleyebilecek durumdaysa yani zamanı varsa bir diyet programıyla fazla kilolarını vermesi önerilir.

Hekimler, stent takılacak hastalar nasıl hazırlanır sorusuna karşılık, stent olacak hastaların herhangi bir korku duymasına gerek olmadığı yanıtını vermektedir. Stent genel anestezi değil, okal anestezi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu işlemin yapılacağı yerlerde belli sterilizasyon koşullarının sağlanmış olması gerekmektedir. Fakat hasta ameliyat ortamında bulunmak zorunda değildir. Stent takılacak günün sabahı gelecek olan hasta, belli kan tahlilleri ve hazırlıkların ardından operasyona girebilir.

Stent takılacak hastalar nasıl hazırlanır? Stent takılması işleminin süresi, hastanın durumuna göre, yarım saat ile 2 saat arasında değişebilir. Hasta işlemden sonra 1 gün süreyle doktor kontrolü altında tutulduktan sonra hastaneden çıkabilir. Isıya duyarlı malzemeden yapılan stentler, takılma işleminden sonra bulunduğu yerde ısının etkisi ile genişleme özelliğine sahiptir. Bu yolla operasyon tamamlanmaktadır.

Ankara’nın alanında uzman ve deneyimli Kardiyoloji doktorları ile Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları Özel Koru Hastaneleri’nde, stent takılacak hastalar nasıl hazırlanır ve benzeri her türlü sorunuza yanıt vermek ve yardımcı olmak için hizmetinizdedir.

Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümünden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>