Stent takıldıktan sonra hasta neler yaşar?

Stent takıldıktan sonra hasta neler yaşar? Stentler, daralmış ve tıkanmış kalp damarlarını genişleterek, besin ve oksijenin kalbe daha rahat gitmesini sağlamaktadırlar. Peki stent takıldıktan sonra hasta neler yaşar? Stent takılan hastalar işlemden 1 gün sonra evlerine gidebilirler. Hastalar ortalama olarak 5 gün evde dinlendikten sonra normal işlerine dönebilirler. Hastaya herhangi bir kesik ya da dikiş işlemi yapılmadığı için iyileşme süreci çok daha kolay olmaktadır.

Stent takıldıktan sonra hasta neler yaşar? Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar sigara kullanılmaması ve yeni beslenme koşullarına uyum sağlanmasıdır. Stent girişiminden sonra sigara içilmeye devam edilmesi ve yağlı yiyecekler tüketilmesi halinde rahatsızlık tekrarlamakta ve daha ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Stent işleminin hastanın var olan problemine geçici bir çözüm getirdiği ancak rahatsızlığın altta yatan sebeplerinin varlığını koruduğu unutulmamalıdır.

Hekimler stent takıldıktan sonra hasta neler yaşar sorusuna karşılık, kişinin yaşamına dikkat etmesinin büyük önem taşıdığı ve damarın tekrar tıkanmaması için sigara ve yağlı yiyeceklerden uzak durulması gerektiği yanıtını vermektedir.

Stent takıldıktan sonra hasta neler yaşar? Hastanın fazla kilolarından tıbbi beslenme programı ve düzenli egzersizle kurtulması gerekmektedir. Düzenli egzersiz kan basıncı ve kolesterolü azaltır, hastanın sağlıklı bir kiloya ulaşmasına yardımcı olur. Bu nedenle stresten uzak durulmalı ve haftada birkaç kez yürüyüş, koşu, yüzme ve bisiklete binme gibi sportif faaliyetlerde bulunulmalıdır. Hasta doktorunun önerdiği kan inceltici ilaçları da aksatmadan kullanmalıdır.

Özel Koru Hastaneleri, stent takıldıktan sonra hasta neler yaşar ve diğer sorularınız için bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile siz değerli Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>