Stent takılmasının avantajları nelerdir?

Stent takılmasının avantajları nelerdir? Stent işleminin en büyük avantajı, kolay ve küçük bir cerrahi müdahale olmasıdır. Peki stent takılmasının avantajları nelerdir? Gelişen teknolojiyle beraber özellikle ilaçlı stentlerde büyük ilerlemeler sağlanmış ve dolayısıyla başarı oranları giderek artmıştır. Bu nedenle ilaçlı stentler en çok tercih edilen tedavi yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Riskli grupta olmayan hastalar için de ideal tedavi şeklini oluşturmaktadırlar.

Stent takılmasının avantajları nelerdir? Damarların tamamen tıkanması ve ancak bypass ile giderilebilecek bir rahatsızlık için elbette stent işlemi uygulanamamaktadır. Ancak eğer darlaşan ya da tıkanan damar stent ile genişletilebilecek durumdaysa tabi ki stent tercih edilir.

Hekimler stent takılmasının avantajları nelerdir sorusuna karşılık, son yıllarda yapılan ilaçlı stent operasyonlarının ciddi oranda olumlu sonuçlar verdiğini belirtmektedirler. Öncelikle hasta şikayetlerini doktoruna tam olarak anlatmalıdır. Doğru teşhis için doktor ile hasta arasındaki diyalog çok önemlidir. Stente karar verilmesi halinde hasta uzman doktoru ile birlikte, ilaçlı ve ilaçsız stent olarak ikiye ayrılan gruptan kendisine en uygun olacak yöntemi seçmelidir.

Stent takılmasının avantajları nelerdir? Çoğu zaman bypass kadar olumlu sonuçlar alınan stent işlemi kolaylıkla ilk tercih olarak uygulanabilir. Ancak stent yapılan hastaların %20’sinde dokular stentin üzerini aşırı derecede kaplamakta ve bu doku birikimi damarı yeniden daraltabilmektedir. Bu durumda kan akışı azaldığı için ağrılar da tekrar başlamaktadır. Bu olgunun engellenebilmesi için ilaçlı stentler geliştirilmiştir. Bu stentler üzerlerinin doku ile kaplanmasına izin vermedikleri için damarın tekrar daralması ihtimalini de çok azaltmaktadırlar.

Stent takılmasının avantajları nelerdir? Özel Koru Hastaneleri bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

One Response to Stent takılmasının avantajları nelerdir?

  1. Bay WordPress diyor ki:

    Merhaba bu bir yorumdur.
    Bir yorumu silmek için giriş yapıp yazının yorumlarına göz atın. Orada düzenleme ve silme seçenekleriniz sizi bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>