Stent yerinden oynar mı?

Stent yerinden oynar mı? Damarın içine gömülmesi sağlanan stentin yerinden oynaması mümkün değildir. Bu nedenle hasta, stentin yerinden oynayacağı gibi bir endişeye kapılmadan istediği hareketleri yapabilir ve günlük hayatına devam edebilir.Stent yerinden oynar mı? Balon işlemi ile açılan damarın yeniden daralmaması için damar duvarına takılan ince metalik silindir biçimindeki kafeslere stent adı verilmektedir. Çelikten yapılmış bir kafes olan stent damar duvarına yapışmakta ve damarın açık kalmasını sağlamaktadır. Günümüzde en çok uygulanan tedavi şekillerinden biri olan stent işlemiyle kan, daha rahat bir şekilde damarlardan geçerek kalbi besleyebilmektedir.

Stent yerinden oynar mı? Stentin operasyonla ya da kendiliğinden çıkması gibi bir işlem söz konusu olamaz. Hasta güvenle günlük yaşamına devam edebilir. Stentin çıkması ya da düşmesi gibi bir durumun yaşanması mümkün değildir.

Hekimler stent yerinden oynar mı sorusuna karşılık, hastanın bu konuda endişe etmemesi gerektiğini, herhangi bir oynama yaşanmayacağı yanıtını vermektedir. Stent, lokal anestezi işlemi ile yapılır. Hijyenik koşullar büyük önem taşırken, hastaya birtakım tahliller de uygulanır. Atardamarın içine kasıktan bir iğne ile girilmektedir. Çok özel borular kullanılarak kalbin içindeki damarlara ulaşılır. Sorunlu bölgeye, genişletme işleminden önce veya sonra stent yerleştirilir. Isıya duyarlı malzemeden yapılan stentler, takılma işleminden sonra bulunduğu yerde ısının etkisi ile genişleme özelliğine sahiptir. Bu yolla operasyon tamamlanmaktadır.

Stent yerinden oynar mı? Ankara’nın alanında uzman ve deneyimli Kardiyoloji doktorları ile Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları Özel Koru Hastaneleri’nde her türlü sorunuza yanıt vermek ve yardımcı olmak için hizmetinizdedir.

Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Stent yerinden oynar mı ve benzeri konularda bilgi almak için Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>